Impreuna prin muzica
Municipiul Timișoara, prin Administrația pentru Sănătate și Educație a Municipiului Timișoara (ASEMT), continuă proiectul pilot de sprijin emoțional prin artă destinat pacienților și personalului medical din spitalele aflate în subordinea Consiliului Local. După debutul proiectului în data de 3 iunie, la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Louis Țurcanu”, seria evenimentelor muzicale ajunge acum la Spitalul Clinic de Boli Infecțioase și Pneumoftiziologie „Dr. Victor Babeș” Timișoara.
Evenimentul va avea loc în data de 23 iunie 2026, începând cu ora 17:00, în curtea Spitalului „Dr. Victor Babeș” de pe strada Gheorghe Adam, nr. 13 și este dedicat pacienților internați, aparținătorilor și personalului medical.
Detalii...